250 TL ÜSTÜ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA

İADE VE DEĞİŞİM PROSEDÜRÜ


SATIN ALDIĞIM ÜRÜNÜ İADE ETMEK İSTİYORUM, NASIL YAPABİLİRİM?

Ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren, faturanız ile birlikte 7 iş günü içerisinde tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. (Size gelen faturanın alt kısmındaki boşluk kısmı doldurularak, iade etmek istediğiniz ürünün/ürünlerin açıklamasını ve iade sebebinizi not düşünüz.)
Faturanızı, iade etmek istediğiniz ürünlerle birlikte Yurtiçi Kargo’ya olarak teslim edebilirsiniz.
İade ve Değişimlerde kargo hizmet bedeli MÜŞTERİ tarafından karşılanmaktadır.. Kusurlu ürünlerin kargo hizmet bedeli SATICI tarafından karşılanmaktadır.İADE KOŞULLARINIZ NELERDİR?

İade edilecek ürünlerin, etiketi çıkarılmamış, ürünün satın alınabilir özelliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir.
Yıkanmış ve kullanılmış, kullanım hatası sonucu zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Aksesuar kategorisine ait ürünlerin (çorap, yaka, maske, gözlük, bileklik, yüzük, kolye) hijyen açısından iadesi kabul edilmemektedir.


3. İADE ETTİĞİM ÜRÜNÜN GERİ ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILIR?

Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda; iadeye göndermiş olduğunuz ürünleriniz tarafımıza 7 iş gününde ulaşmaktadır. Gönderdiğiniz iade kargonuz; Kalite kontrol departmanımız tarafından incelendikten sonra, iade koşullarına uygun olduğu takdirde sisteme iade girişiniz sağlanarak tarafınıza “İade süreciniz başlatılmıştır” maili iletilecektir. Bu mailden sonra, 7 ila 10 iş günü içerisinde (kargo ücreti kesintisi yapılarak) ücret iadeniz bankanıza talimat girilir. Geri ödemeler bankanıza bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde; Tutar kredi kartınıza iade edilir. Hesap kesim tarihinize bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve www.orvada.com ’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Kredi kartı ile taksitli yapılan ödemelerde; Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.SATIN ALDIĞIM ÜRÜN KUSURLU NE YAPMAM GEREKİYOR ?

Öncelikle yaşadığınız durumdan dolayı özür dileriz. Kusurlu olan ürünlerden markamız sorumludur. Belirtmiş olduğunuz ürün stoklarımızda bulunduğu takdirde, değişiminiz hızlı bir şekilde sağlanacaktır. Dilerseniz siparişinizi başka bir ürünle yenileyebilir ya da iade edebilirsiniz.ÜRÜN DEĞİŞİMİ YAPABİLİR MİYİM?

Ürünlerle birlikte size gelen faturanın alt kısmına, değişim yapmak istediğiniz belirten bir not yazıp, ürünlerle ilgili gerekli açıklamaları ve değişim sebebinizi not düşünüz.
Değişim yapılan siparişlerin tüm kargo bedelleri alıcıya aittir.
Ürünler firmamıza ulaştıktan sonra, gerekli kontroller sağlanacak ve iade departmanımız size ulaşarak detaylı bilgilendirme sağlayarak değişim kodu oluşturulacaktır.DEĞİŞİMDE BULUNDUĞUM ÜRÜNDE TEKRAR DEĞİŞİM/İADE SAĞLAYABİLİR MİYİM?

Değişim kodu oluşturulan siparişlerde iade veya tekrar değişim kodu hakkı bulunmamaktadır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter'a basın